Matematyczny Kalendarz Adwentowy

Seniorzy 2020

O konkursie

Historia konkursu

»Matematyczny Kalendarz Adwentowy« to internetowy konkurs, którego pierwsze dwie edycje odbyła się w latach 2016-2017. Organizacja konkursów możliwa była dzięki życzliwości Poznańskiej Fundacji Matematycznej i jej prezesa, profesora Wojciecha Gajdy.

Po rocznej przerwie, w 2019 roku, konkurs odbył się dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W tej edycji udział wzięło ponad 800 uczennic i uczniów, nadesłano blisko 10 000 odpowiedzi.

Edycja 2020 roku

Konkurs w 2020 roku odbywa się w trzech odsłonach: dwóch matematycznych (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe) oraz − po raz pierwszy − informatycznej (skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych).

Patronat nad Konkursem sprawują:

Sponsorami przedsięwzięcia są

Autor zadań

Bartłomiej Bzdęga

Bartłomiej Bzdęga - nauczyciel, wykładowca, popularyzator i pasjonat matematyki, opiekun finalistów i laureatów Olimpiady Matematycznej, członek Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej, współzałożyciel Wielkopolskiej Ligi Matematycznej, redaktor kącika olimpijskiego w miesięczniku »Delta«.